İpuçları Çıktı!

Suat Soysal, sektöre yön veren ve gelecek vizyonunu kuran Perakende Günleri’nin 15 yılından öğrendiklerini, çıkarsamalarını ve ipuçlarını, kendini ve şirketini geliştirme yolunda çaba gösteren herkes için son kitabı "İpuçları"nda anlattı. 

İş dünyası için benzersiz bir esin kaynağı!


“İş yaşamında bir sözcükten, bir cümleden, bir örnekten, bir olaydan ilham almayı ve bu esinleri, bambaşka alanlarda yapacağımız uygulamalar için temel taşı kılmayı bazen gözden kaçırıyoruz. Perakende Günleri’nin 15. yılında, geride kalan onca yılda sahne alan değerli konuşmacılarımızdan nasıl esinlendiğimi kaleme aldım. Bununla da yetinmedim, onların anlattıklarının hangi alanlara uygulanabileceğini örneklerle anlattım.”  Suat Soysal

Suat Soysal, sektöre yön veren ve gelecek vizyonunu kuran Perakende Günleri’nin 15 yılından öğrendiklerini, çıkarsamalarını ve ipuçlarını, kendini ve şirketini geliştirme yolunda çaba gösteren herkes için anlattı. 30 yılı aşan deneyimiyle perakendenin yurtiçindeki gelişiminde ve yurtdışına açılımında önemli roller üstlenen Soysal, Perakende Günleri’nin de yaratıcısı.

Türkiye’nin bu en büyük organizasyonunun bugüne dek ağırladığı dünyaca ünlü konuşmacılardan ve ülkemizin önde gelen isimlerinden esinlenmelerini özgün bir yorumla derlediği kitap, iş yaşamından teknolojiye, ekonomiden yaratıcılığa, spordan medyaya, sanattan pazarlamaya pek çok konuya ışık tutuyor. Üst düzey yönetici, mağaza müdürü, bankacı, marketçi, bilişimci, satın almacı, satış sorumlusu, pazarlamacı, bayi, yönetici adayı; kısacası, iş dünyasının başarıya koşan tüm aktörleri için bir başucu kitabı.

Suat Soysal: Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1980’de mezun olan Suat Soysal, perakende sektöründe uzun yıllar boyunca Atalar, Mudo Grubu ve Benetton’da yöneticilik yaptı. Satış elemanlığından üst yönetime dek mağazacılığın tüm aşamalarında çalıştı. 1991’den sonra eğitim ve insan kaynakları konularına eğildi. 1996’da kurduğu Soysal Eğitim Danışmanlık, perakende sektörünün eğitim ve gelişim merkezi oldu. Sektörde “Meçhul Müşteri” uygulamasını başlattı. Görsel mağazacılık, merchandising konularında uluslararası standartların sektörde yerleşmesini sağladı. Türkiye’nin ilk mağaza, market ve alışveriş merkezi kataloğunu 2001’de hazırladı. 2001’den bu yana her yıl sektörün buluşma noktası olan Perakende Günleri’ni, 2006’dan bu yana her yıl yurtdışında farklı bir kentte gerçekleşen Perakende Liderler Zirvesi’ni düzenliyor. Perakendenin ilk sektör dergisi olan Merhaba’yı 1997’de yayımlamaya başlayan Soysal; İş Ararken (1995), Mağazacılık - Mükemmel Müşteri Hizmeti ve Etkili Satış Teknikleri (1996), Ülkemizden Hizmet Öyküleri (1999) ve Marketlerde Mükemmel Hizmet ve Etkili Satış Teknikleri (2000) adlı kitapları yazdı. Son kitabı İpuçları (2015), Perakende Günleri’nin 15 yılından esinlenmelerini, iş dünyası ve her sektörden çalışanlar için aktardığı bir başvuru kaynağı niteliğinde.